„Droga duchowego ubóstwa”.

„Droga duchowego ubóstwa”. Rekolekcje Dzieła Modlitwy „Z Maryją ratuj człowieka”

Rekolekcje „Z Maryją ratuj człowieka” na Jasnej Górze odbyły się w dniach 13-15 listopada, piątek-niedziela. Dzieło modlitwy „Z Maryją ratuj człowieka” działa przy Jasnej Górze od ponad 10 lat i gromadzi osoby z kraju i zagranicy, które każdego dnia modlą się w intencji tych, których życie wieczne jest zagrożone.

„Dzieło Modlitwy ‘Z Maryją ratuj człowieka’ to modlitwa w intencji tych, których zbawienie jest zagrożone, o których Bóg wie, że ich zbawienie jest zagrożone. Modlimy się w intencji osób znanych Bogu – tłumaczy o. Tomasz Tlałka, odpowiedzialny za Dzieło – Trochę to funkcjonuje jak duchowa adopcja dziecka poczętego, lecz bezterminowo, też bez przyrzeczeń. Jak długo Duch Święty pobudza nasze serca do modlitwy, tak się modlimy, a wiele osób już bardzo długo się modli, jest aniołem dla tego człowieka wybranego przez Boga, którego Bóg zna. Aby pomóc mu otworzyć się na dar zbawienia, bo cóż nam z daru życia, jak nie będziemy żyć wiecznie”.

Tegoroczne rekolekcje prowadzi o. Samuel Karwacki, paulin, wieloletni ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów na Skałce w Krakowie oraz magister nowicjatu paulińskiego Leśniowie.

„Wspólnota Modlitwy ‘Z Maryją ratuj człowieka’ zgromadziła się na swoich dorocznych rekolekcjach. Organizujemy już je po raz trzeci na Jasnej Górze, w Kaplicy Różańcowej – wyjaśnia o. Tomasz Tlałka – Promocja Dzieła idzie przez taką oddolną inicjatywę wszystkich członków Dzieła ‘Z Maryją ratuj człowieka’, przez ewangelizację, którą prowadzi podczas peregrynacji Obrazu Matki Bożej po diecezjach, parafiach, z Obrazem Nawiedzenia o. Stanisław Jarosz (…), również przez Internet, przez akcję ewangelizacyjną, jaką mieliśmy z Tygodnikiem ‘Niedziela’, wydając płytę z konferencjami o. Augustyna Pelanowskiego, zatytułowaną ‘Ratunek’, konferencje o modlitwie wstawienniczej.
o. Stanisław Tomoń
BPJG

rekol

 

W rekolekcjach wzięło udział ok. 140 osób z całej Polski. Modlitwie towarzyszył zespół muzyczny: Piotr, Mirek, Beata i Basia.

 

 

 

samu

 

 

Rekolekcje wygłosił o. Samuel Karwacki, paulin, wieloletni ojciec duchowny WSD Zakonu Paulinów w Krakowie Na Skałce, obecnie magister paulińskiego nowicjatu.

 

 

 

 

rekol1

 

Konferencjom towarzyszyła wspólna modlitwa.